PRVI BODOVI KADETKINJA NA SP

09.08.2018. g.

Pobjedom protiv Egipta hrvatske kadetkinje do prvih bodova na Svjetskom prvenstvu

Hrvatska ženska kadetska reprezentacija osvojila je prva dva boda na Svjetskom prvenstvu u Poljskoj. U susretu drugog kola skupine B bez problema su stigle do pobjede nad Egiptom. Izabranice Gorana Bobića uvjerljivo su slavile s 31:24 (15:11).

Egipćanke su uspijevale držati priključak samo ne početku utakmice kada su dva puta poravnale (1:1 i 2:2). S dvije serije po tri pogotka hrvatske su se kadetkinje brzo odvojile na 8:3. U tih šest pogodaka svoja je tri ugradila Ana Malec. Međutim, uslijedio je period u kojem im je pala koncentracija pa se reprezentacija Egipta “prišuljala” na minus dva. Izbornik Bobić pozvao je time-out nakon kojeg njegove rukometašice uspijevaju positći pogodak, ali ne i u potpunosti slomiti otpor Egipćanki koje su igrale dobru obranu i imale pomoć raspoložene vratarke Farah Usama Abdelfatah Elshazly. Iako su u jednom trenutku igrale s čak dvije igračice manje uspjele su se othrvati pritisku i na odmor odnijeti četiri pogotka prednosti.

Dobro su hrvatske rukometašice krenule u drugo poluvrijeme. Postigle su tri uzastopna pogotka i natjerale egipatskog izbornika na ranu minutu odmora. Tih +7 (18:11) bila je i najveća prednost Hrvatske u utakmici. Egipatske rukometašice su smanjivale zaostatak, ali Hrvatska bi se svai put uspjela vratiti na tih sedam. Očuvale su tu prednost i do samog kraja za prvo slavlje na Svjetskom prvenstvu.

Najraspoloženija u redovima Hrvatske bila je Ana Malec sa šest pogodaka, a slijedi u Elena Popović s pet. Petra Marinović skupila je deset, a Karmela Pokopac tri obrane. Nada Mamdou Mohamed Mahmoud je postigla sedam pogodaka za Egipat. Nagradu Ani Malec za najbolju igračicu utakmice predao je hrvatski reprezentativac i igrač poljskog prvaka Vive Kielcea Marko Mamić.

Izbornik Goran Bobić nada se dodatnom samopouzdanju nakon prve pobjede: “Prva pobjeda i probijen led. Bilo je vrlo teško proživljavati ovih 60 minuta s mnogo promjena u ritmu, ali na kraju smo po rezultatu relativno lako doći do pobjede. Nadam se da će nam to dati vjetar u leđa, dodatnu energiju i samopouzdanje za utakmice koje slijede, a koje odlučuju prolazimo li dalje i s koje pozicije. ”

“Mislim da smo se borile i hrabro igrale. Bilo se teško dići poslije poraza od Danske, ali nekako smo se sastavile i pobijedile ovu utakmicu. Nadam se da ćemo i dalje nastaviti tako”, rekla je reprezentativka Nevena Vidaković.

Idući susret na Svjetskom prvenstvu na rasporedu je 10. kolovoza s početkom u 10 sati, a protivnik će biti Mađarska.

Autor: Hrvatski rukometni portal