I. HRL 17.kolo žene

03.03.2018. g.

Trešnjevka bolja od Ivanića, Pitomači pobjeda protiv Sesveta

ŽRK Pitomača – RK Sesvete Agroproteinka 22:21 (13:12)

Nove bodove osvojile su rukometašice Pitomače protiv favoriziranih Sesvećanki. U veoma neizvjesnom i izjednačenom susretu Nina Ferić i Katarina Šandor donijele su domaćoj ekipi šestu pobjedu u sezoni. Dobro su i otvorile igračice Pitomače s 2:0 na krilima Terezije Ćurić. Kasnije su povećale svoju prednost na+3 (5:2, 6:3), ali Nikolina Žderić poravnala je za Sesvete u 16. minuti (6:6). Od tada pa sve do 41. minute igralo se gol za gol, a u toj 41. minuti Maja Kožnjak ponovo dovodi Pitomaču na +2 (17:15). No, Sesvećanke serijom od četiri pogotka dolaze u vodstvo u 51. minuti, ali bilo je kratkog vijeka. Pitomača zabija tri za redom i rješava pitanje pobjednika. Ćurić je bila najbolji strijelac s devet pogodaka, 15 obrana zabilježila je Melita Jug. Kod Sesveta se sa 17 obrana istaknula Lucija Bešen, a pet pogodaka zabila je Lucija Peraica.

ŽRK Zamet – ŽRK Petason Vranjic 30:24 (18:16)

Nakon izjednačenog prvog poluvremena igračice Zameta uspjele su slomi otpor Vranjica i na svom terenu stići do pobjede. Kroz prvih 30 minuta ekipe su se izmjenjivale u minimalnom vodstvu, ali na odmor s prednošću od dva gola ipak odlaze Zamećanke nakon što su tri minute prije kraja preko Josipe Jerčinović sigle na 16:14. U nastavku Vranjic više nije mogao pratiti tempo Zameta koji je u potpunosti kontrolirao utakmicu. Već nakon osam minuta nastavka povele su s 22:18 i tu prednost do kraja utakmice još i dodatno povećale. Gošće su samo u 46. minuti uspjele smanjit na minus tri, ali takav rezultat nije dugo stajao na semaforu. Zamet su do pobjede vodile Josipa Jerčinović i Lara Židek svaka s po šest pogodaka, dok se kod Vranjica istakla Ivka Kljaković-Gašpić koja se u strijelce upisala devet puta.

RK Trešnjevka – ŽRK Ivanić 30:28 (14:14)

Utakmica između zagrebačke Trešnjevke i rukometašica Ivanića odigrana je u sklopu 17. kola 1. HRL za žene. Gošće postižu prvi pogodak, a već u sljedećoj Trešnjevka izjednačava. Utakkmica je u egalu cijelo prvo poluvrijeme, a prednost od jednog gola izmjenjuje se između ekipa. Prednost od dva gola u prvom dijelu imala je Trešnjevka u petoj minuti (6:4) i 21. minuti (11:9) utakmice. U svlačionicu ekipe odlaze s jednakim brojem realiziranih šuteva (14:14). Drugo poluvrijeme donosi male promjene i gošće po prvi puta odlaze na +2 (14:6), a onda i maksimalnih +3 (15:18) u 35. minuti. Trešnjevki trebaju samo dvije minute da izjednači, a do 42. minute još u dva navrata rukometašice Ivanića uspijevaju doći na +2. Dvije minute kasnije domaće igračice preuzimaju vodstvo (23:22) i više ga ne ispuštaju do kraja utakmice. Jedino su u 50. minuti gošće uspjele izjednačiti (24:24), ali nakon toga Trešnjevka opet odlazi na +2, a u 53. i na maksimalnih +3 (28:25), koliko su imale i u 58. minuti (30:27). Ivanić do kraja utakmice postiže još jedan gol. Petra Dičak je postigla 10 pogodaka za Trešnjevku, a Katarina Mrazović devet za Ivanić. Doris Hren skupila je 11 obrana.

ŽRK Dugo Selo ‘55 – RK Podravka Vegeta 21:39 (7:21)

Jednosmjerna utakmica odigrana je u Dugom Selu između Dugog Sela 55 i trenutno drugoplasirane Podravke Vegete. Prvi gol domaće igračice postižu u 17. minuti, kad su ih gošće realizirale već 11. Pet minuta kasnije postižu i drugi pogodak i na semaforu je 2:14. Do kraja poluvremena bile su još pet puta uspješne, a Podravka je u svlačionicu otišla s 21 realiziranim šutom. Drugo poluvrijeme Podravka otvara s dva uzastopna pogotka, a svoj prvi u nastavku Dugo Selo postiže u 35. minuti (8:23). Maksimalnih +20 gošće prvi puta postižu u 57. minuti (17:37). Utakmica je završila rezultatom 21:39. Najviše je golova za Podravku Vegetu postigla Marijeta Vidak, njih sedam, a za Dugo Selo ’55 po četiri su postigle Josipa Mamić i Iva Rokavec. Mara Budić imala je 13 obrana, a golmanice Podravke 15, od čega Ivana Kapitanović njih devet.

ŽRK Zrinski – ŽRK Koka 27: 30 (16:16)

Utakmicu je pogotkom za Zrinski otvorila Lea Vukojević, ali već u sljedećoj minuti dolazi do izjednačenja zahvaljujući Tei Jalušić. U prvim minutama susreta pada još golova; igračice Zrinskog upisuju seriju 3-0 za vodstvo 4:1. Do šeste minute igračice Koke ostvaruju svoju seriju te ponovno izjednačavaju rezultat golovima Milosavljević, Tomić i Blažek. Koka do prvog vodstva dolazi u 13. minuti golom Blažek za 8:7. U nastavku prvog dijela redaju se nove serije s obje strane, kao i nova izjednačenja. U posljednjim minutama dinamičnog prvog dijela Koka drži prednost koju protivnice ipak sustižu golovima Gavrić, a u drugi dio utakmice ulaze s izjednačenim rezultatom, 16:16. U drugoj minuti drugog dijela u mrežu loptu spremaju Balić za Zrinski i Milosavljević za Koku. Dvadeset minuta prije kraja igračice Zrinskog imaju +2 (20:18) zahvaljujući golovima Grubišić, a tu prednost zadržavaju i povećavaju u nastavku. U 51. minuti Zrinski ima +3 (26:23), ali Koka ostvaruje seriju 3-0 i uspijeva izjednačiti šest minuta prije kraja za 26:26. Golovima Milosavljević i Domjan Koka prelazi u vodstvo 26:28, a susret završava 27:30. Najefikasnija u redovima pobjednica bile su Dejana Milosavljević i Jelena Blažek, svaka po sedam pogodaka. Za Zrinski najviše je golova upisala Ana-Maria Gavrić, također sedam.

ŽRK Bjelovar – Umag 32:26 (18:13)

Na samom je početku susreta već palo puno golova s obje strane, a rezultat je u sedmoj minuti bio 5:4 zahvaljujući Ivani Dragišić, koja je upisala seriju 2-0 za 5:4, a vodstvo ŽRK-a Bjelovar povećavaju Zadravec i Tolić. U nastavku susreta Bjelovarčanke preuzimaju kontrolu nad utakmicom. U 15. minuti imaju +5 (10:5), ali i zadržavaju vodstvo nad Umagom sve do kraja prvog dijela, a na odmor odlaze sa istom gol razlikom i rezultatom 18:13. S početkom drugog poluvremena Bjelovar povećava prednost za još jedan gol, a u nastavku utakmice nemaju većih problema pri očuvanju i povećanju gol razlike. Svoju najveću prednost u utakmici, +10, upisuju u 50. minuti za 29:19. Četiri minute prije kraja Umag smanjuje na 30:24, ali ŽRK Bjelovar upisuje novu pobjedu rezultatom 32:26. Iz redova pobjednica najefikasnija bila je Nikolina Zadravec sa devet pogodaka, a Matea Maras je skupila 14 obrana. Iz redova Umaga, Ana Jajčević upisala je 12 golova.

Autor: Hrvatski rukometni portal