PREMIJER LIGA 16. KOLO

03.03.2018. g.

Dubrava, Spačva, Varaždin, Umag i Poreč upisali pobjede u 16. kolu

UMAG – ZAMET 33:29 (15:19)

Derbi sredine tablice Premijer lige pripao je momčadi Umaga koji je nadoknadio minus od četiri pogotka na poluvremenu. Izjednačeno se ušlo u utakmicu, a nakon vodstva 4:2 Umaga, Zhao Chen zabija dva uzastopna gola i poravnava na 4:4. Igralo se tako sve do desete minute kada gosti pojačavaju tempo i uspijevaju se odvojiti prvo na +2 (10:8) pa na +4 (12:8). Iako je Umag pokušavao smanjiti zaostatak, nije mu to polazilo za rukom pa je Zamet na odmor otišao s četiri pogodaka prednosti.

U nastavak susreta Umag ulazi preporođeno, na vratima im se dodatno razbranio Dino Slavić, Lucian Bura lako je pronalazio put do mreže i Umag je krenuo u lov na Zamet.Gol po gol i Umag je u 42. minuti susreta uspio ponovno izjednačiti na 22:22 zgoditkom Marina Sinčića. Nakon novih par minuta izjednačene igre krenuli su Umažani ekspresno i s nekoliko serija pogodaka u samo deset minuta pobjegli na +4 (28:24). Do kraja utakmice Zamet više nije imao snage za uloviti Umag koji je tako po posljednjem sučevu zvižduku upisao osmu ovosezonsku pobjedu.

Umag je do slavlja vodio Lucian Bura s 11 pogodaka, a Dino Slavić sakupio je 14 obrana. Kod Zameta su se istaknuli Zhao Chen s devet i Matija Golik s osam golova, a vratari Sorić-Lučin-Wang zajedno su imali sedam obrana.

VARAŽDIN – KARLOVAC 36:29 (19:15)

Varaždinski dabrovi su uvjerljivo stigli do desete ovosezonske pobjede slavljem nad Karlovcem i potvrdili Ligu za prvaka. Od prve minute je vodstvo bilo na strani Varaždina iako se Karlovac jako dobro držao uz protivnike u prvih deset minuta. Nisu posustajali Karlovčani ni minute, a to se najbolje vidjelo i u 20. minuti kada golom Ivana Bačića pa Karla Capana poravnavaju na 10:10. Nakon toga, uslijedile su eksplozivne minute Varaždin koji je s nekoliko serija pogodaka u osam minuta stvorio devet golova za 19:13. Do isteka 30. minute Karlovac je zabio dva za smanjenje na 15:19.

Varaždin je u uvodnim minutama drugog poluvremena napravio seriju 4-0 i postavio 23:26 i tako već u 36. minuti praktički riješio susret. Karlovac se dobro trudio protiv drugoplasirane momčadi Premijer lige, ali ipak su domaćini bili prejaki. Do 35. minute imali su +10 (30:20) i do kraja utakmice su održavali prednost. Karlovac je tek uspio smanjiti minus pa je utakmica završila 36:29.

Filip Glavaš bio je stopostotni kod Varaždina s osam pogodaka, a na vratima je Sandro Meštrić obranio devet lopti. Kod Karlovca najefikasniji bio je Andrej Obranović sa sedam golova, jedan manje dodao je Ivan Bačić, a vratarski tandem Karić-Glumac sakupio je devet obrana.

SPAČVA – GORICA 32:27 (17:11)

Spačva je nad Goricom upisala deveto slavlje u sezoni i ostala uz bok Varaždinu s istim brojem bodova pa samim time i osigurala Ligu za prvaka. Prvih 20. minuta utakmica vodstvo se izmjenjivalo kod obje momčadi pa je tako nakon vodstva Gorice (3:2, 7:6) i Spačva stigla do prednosti (8:7, 9:8). A onda su nakon toga uslijedila tri uzastopna zgoditka Spačve za +4 (12:8). Nova serija domaćina pojavila se u posljednjim trenucima susreta kada je Spačva složila 3-0 i na odmor otišla sa 17:11. Kroz cijelo drugo poluvrijeme Gorica je na krilima Ivana Laljeka i Davora Čavara pokušavala smanjiti zaostatak, ali je Spačva uz obrane Dražena Stojanovića i zgodicima Marka Nađa to onemogućavala. U 45. minuti utakmice Spačva je imala +5 (23:18), a samo deset minuta kasnije to se povećalo na +7 (27:20). U tom tonu se igralo sve do isteka 60. minute do koje je Gorica uspijeva malo smanjiti minus pa je tako Spačva upisala slavlje s +5 (32:27).

Marko Nađ sa sedam pogodaka i Dražen Stojanović s 13 obrana bili su najbolji kod Spačve, a u redovima Gorice najefikasniji bili su Ivan Laljek i Davor Čavar svaki s po sedam golova, dok su vratari Nikola Lončar i Josip Dijanić obranili zajedno 11 protivničkih napada.

METALAC – DUBRAVA 24:31 (12:14)

U 16. kolu Premijer lige susreli su se trenutno posljednjeplasirani Metalac i prvoplasirana Dubrava. Nakon početnih 1:1 i 2:2, Dubrava postiže četiri uzastopna gola i u devetoj minuti na semaforu je 6:2. Prednost od četiri gola gosti drže do 18. minute, a onda 4-0 serijom domaćini izjednačavaju (10:10 u 22′). Igra je u egalu do posljednje minute prvog poluvremena, a onda Dubrava u 30. minuti postiže jedan gol prednosti, da bi Grahovac s gola na gol u zadnjoj sekundi postavio rezultat na 14:12.

Povratkom iz svlačionice Metalac izjednačava, ali u egalu se igra samo osam minuta drugog dijela. Tada se Dubrava opet odvaja na +2, koje drži do 41. minute (21:19). Nakon toga gosti kratko odlaze na +4, ali Metalac odmah s dva uzastopna pogotka dolazi opet na samo minus dva (21:23 u 45. minuti). Sljedećih deset minuta domaćini nisu zabili niti jedan gol, dok ih je Dubrava u tom periodu postigla šest. U zadnjih pet minuta utakmice svaka je ekipa postigla po dva pogotka i utakmica je završena rezultatom 24:31.

Najefikasniji je u redovima Metalca bio Tomislav Bešlić s devet pogodaka, a kod Dubrave su po pet postigli Sandro Samardžić i Kristian Radoš. David Henigman imao je deset obrana, kao i Domagoj Grahovac, dok ih je Luka Bumbak skupio osam.

SESVETE – POREČ 20:25 (11:16)

U Sesvetama gosti iz Poreča bolje ulaze u utakmicu i vode u sedmoj minuti 3:1. Nakon dvije minute domaćini dolaze na pogodak zaostatka (3:4), ali već u 12. minuti Poreč ima tri gola prednosti (7:4). U 21. minuti Sesvete se uspijevaju približiti na samo gol zaostatka (8:9), ali s tri uzastopna pogotka Poreč odlazi na +4. Maksimalnih +5 prije odlaska u svlačionicu imao je Poreč u zadnjoj minuti prvog dijela utakmice (15:10). Do kraja poluvremena svaka ekipa postiže još jedan pogodak.

Prvi gol u nastavku postižu domaćini, a gol za gol igra se do 39. minute, kada Poreč prvi puta odlazi na +6 (13:19). Opet se gol za gol igra do 45. minute, a onda s dva uzastopna pogotka Sesvete smanjuju gol razliku na minus četiri (17:21). Do kraja utakmice gosti su stalno imali između četiri i pet gola prednosti, a utakmica završava rezultatom 20:25.

Najviše je golova za Poreč postigao Ivan Filipović, njih šest, a za Sesvete je četiri dao Lovro Šprem. Matej Mudrinjak imao je šest, a Moreno Car pet obrana.

Autor: Hrvatski rukometni portal