1. HRL ŽENE, 12. kolo:

11.12.2017. g.

Zrinski uzeo bodove Zametu, Koka, Podravka i Lokomotiva uvjerljive

RK Trešnjevka – RK Sesvete Agroproteinka 21:16 (10:6)

Rukometašice Trešnjevke slavile su protiv djevojaka iz Sesveta, ali im to nije pomoglo da se pomaknu na tablici Lige. Krenulo je dosta dobro uz jake obrane pa je do 14, minute palo tek šest golova. Ana Anđelić tada postavlja 4:2, no ubrzo je Trešnjevka pojačala tempo igre i serijom 5-0 pobjegla na +3 (7:4). Tu prednost su zadržale i do odlaska na odmor kada je na semaforu stajalo 10:6.

U nastavku susreta Mia Bošnjak smanjuje zaostatak Sesveta, ali raspoložena Lea Beličev na vratima nije dopuštala nešto više gostujućim igračicama. U napadu je Trešnjevka bila uvjerljiva. Iva Galetić zabija za 15:10 u 48. minuti, a do kraja utakmice u uspjele zadržati to vodstvo i po posljednjem sučevu zvižduku upisale slavlje 21:16.

Najefikasnija kod Trešnjevke bila je Andrea Šimara sa šest pogodaka, a Lea Beličev sakupila je 13 obrana. U redovima Sesveta najbolja je bila Lucija Peraica s četiri zgoditka, tri je dodala Mia Bošnjak, a Petra Lovrenčević obranila je osam lopti.

ŽRK Zamet – ŽRK Zrinski 28:31 (14:20)

Djevojke iz Čakovca u Rijeci su stigle do pobjede i sa slavljem se bodovno izjednačile su protivnicama. S tri uzastopna pogotka Zrinski je otvorio utakmicu, a post od pogodaka kod Zameta prekida Marta Juričić za 1:3. Stigao je Zamet i na minus jedan, ali Zrinski se dodatno odvojio i držao prednost od dva do tri gola sve do 25. minute kada serijom 4-0 Zrinski ekspresno odlazi na +6. Isti razmak između klubova se održao i po odlasku na odmor.

Drugo poluvrijeme Zamet je puno bolje krenuo u napadu i nadoknadio slabije izdanje iz obrane pa u samo šest minuta preko Ree Jelenović stigao na minus jedan (20:21). Izjednačena igra držala se sve do 50. minute utakmice kada je Zrinski povezao dva napada i osigurao slavlje. Zrinski je do slavlja vodila Ana-Maria Gavrić s 11 pogodaka, a po njih šest su upisale Tea Grubišić i Lea Vukojević. Katja Nikolić s devet zgoditaka i Marta Juričić s osam bile su najbolje kod Zameta.

ŽRK Umag – ŽRK Split 2010 29:25 (13:17)

Na domaćem terenu u Umagu istoimeni klub stigao je do pobjede i isto tako se bodovno izjednačio sa Splitom na tablici. Krenulo je izjednačeno, do prvog odvajanja na +2 došao je Split, ali je Umag opet poravnao rezultat. Igralo se tako sve do 20. minute kada je Split prebacio u višu brzinu i s nekoliko serija pogodaka otišao na +5 (9:14). Do kraja prvog poluvremena Umag je smanjio zaostatak pa je na semaforu stajalo 17:13.

Preporođeni Umag ušao je u drugo poluvrijeme i pojačao tempo igre koji Split nije mogao toliko pratiti. Serijom pogodaka Ane Jajčević Umag prvo izjednačava (17:17), a onda uz Natašu Miočinović i prelazi u vodstvo (19:17). Prednost Umaga lagano je rasla iz minute u minutu pa je tako u posljednjih pet minuta susreta Umag ušao s +5. Na kraju konačnih 29:25 postavlja Monika Pratljačić. Već spomenuta Ana Jajčević zabila je 11 golova, a Danica Delić sakupila je devet obrana. U redovima Splita istaknula se Nikolina Marić Banje s pet pogodaka, a po njih četiri postigle su Lucija Ercegović i Klara Rubić. Na vratima je Ivona Stilinović upisala osam obrana.

RK Podravka Vegeta – RK Petason Vranjic 34:18 (17:9)

Uvjerljivo je Podravka slavila nad Petasonom bez ikakvog iznenađenja. Ekspresno je krenulo u Koprivnici i nakon deset minuta je bilo 6:1. Iskusne Kokice napredovale su iz minute u minutu, a Vranjic je u igri držala jedino Anđela Zelić. U 20. minuti Podravka je imala devet pogodaka prednosti, a na odmor je otišla s +8. U drugih 30. minuta nikakvih promjena nije bilo. Petason Vranjic je mogao izvući samo iskustvo protiv jake Podravke. Koprivničke Kokice samo su povećale vodstvo, a na kraju su slavile 34:18. Korina Karlovčan zabila je osam pogodaka, a na vratima su Magdalena Ećimović i Antonija Jukić upisale deset, odnosno šest obrana.

ŽRK Ivanić – ŽRK Koka 23:41 (9:23)

Koka je uvjerljivo krenula u susret i tako nastavila svih 60. minuta. Ana Vrabec postavila je 6:1 u šestoj minuti, a uz dobru obranu Koka je povećavala prednost. Mlade rukometašice Ivanića pokušale su parirati protivnicama, ali nisu mogle ništa protiv iskusnijih rukometašica. U 20, minuti Koka postavlja +10, a do odlaska na odmor Koka je postigla velikih 23 pogodaka, dok je Ivanić do mreže stigao tek devet puta. nastavak susreta nije donio ništa novo. Ivanić nije mogao istopiti prednost Koke, a do golova su stizale tek Mateja Orlović i Kristina Gunjača. Po posljednjem sučevu zvižduku semafor je pokazao 41:23. Kod Koke najbolje su bile Dejana Milosavljević s devet i Silvija Masnić s osam golova, a Janja Tušek upisala je 15 obrana. Redove Ivanića vodila je Matela Orlović sa sedam postignutih golova,a vratarski tandem Karaula-Hren sakupio je 13 obrana.

Autor: Hrvatski rukometni portal