BOGATI KALENDAR RUKOMETNIH REPREZENTACIJA

07.06.2013. g.

BOGATI KALENDAR  RUKOMETNIH REPREZENTACIJA

U suradnji   HRS,Grad Umag,,rukometni klubovi i  ISTRATURIST,dogovoren je raznovrstni i  vrhunski  program rukometnih utakmica.Z apočelo je sa rukometom na pijesku, i onda se nastavlja sa reprezentativnim utakmica u  sklopu  kvalifikacijskih utakmica za EP i SP  za seniorske reprezentacije Hrvatske.
UMAG, 01-02.06.2013. Beach handball  EBT finals,na kojem je nastupilo 16  ponajboljih klupskih reprezentacija  iz Europe. Pobjedničke naslove osvojili su : seniorke - PAKSOFT CAMELOT (Nizozemska) i seniori - Club Balonmano (Španjolska).

MONTBELIARD (Francuska)-02.06.2013. U međuvremena  ženska rukometna reprezentacija odigrala je prvu kvalifikacijsku  utakmicu za SP u Srbiji. Nakon izvrsnog prvog poluvremena rpr Hrvatske  je vodila sa 10:5. U nastavku  uspješnijom i boljom igrom rpr Francuske izjednačila je na 18:18.
UMAG-Naša  selekcija doputovala je 05.06. u Umag  i  u srijedu poslije podne održala je prvi trening.
06.06.2013.i ostalih dana  imaju po dva treninga dnevno.Na kraju prijepodnevnog treninga  u četvrtak prije podne,,koji će biti otvorene vrste,učenici OŠ“Marije i Line“ imale su  druženje sa našim reprezentativkama.
O9.06.2013.U školskoj sportskoj dvorani  OŠ“Marija i Lina“sa početkom u  18.30 sati uzvratna utakmica  za SP u Srbiji 2013.,igra HRVATSKA protiv FRANCUSKE..

Bratislava,12.06.2013. kvalifikacijska utakmica rpr Slovačke-Hrvatska..
UMAG,15.06.2013.Kvalifikacijska utakmica  za EP u Danskoj
HRVATSKA:LATVIJA sa početkom u 18:00 sati. 2014.

Nakon toga naše seniorske selekcije nastavljaju pripreme za Mediteranske igre u Turskoj  XVII.MEDITERANSKE IGRE  u MERSINI(Turska) od 20-30.06.2013.
Rukometašice-kandidatkinje za MI-2013.;
Ivana Kapitanović, Andrea Čović, Iva Pongrac, Žana Čović (sve Podravka), Nataša Janković, Ivana Milić, Petra Ostarijaš (sve Lokomotiva), Ekaterina Nemaškalo, Lana Franković (Sesvete), Ivana Milanović-Litre (Samobor), Dragica Džono (Zelina), Jelena Vidović (Umag) i Sonja Bašić (Metalurg).

Rukometaši-kandidati za MI 2013.:
Ivan PEŠIĆ (Maribor), Ivan STEVANOVIĆ (Zgb), Hrvoje BATINOVIĆ (Zgb), Lovro ŠPREM (Zgb), Jerko MATULIĆ (Zgb), Nik Dominik TOMINEC (Scaffhausen), Marino MARIĆ (Zgb), Filip GAVRANOVIĆ (Cimos Koper), Ivan SLIŠKOVIĆ (Nexe), Stefan VUJIĆ (Nantes), Marko MATIĆ(Zgb), Luka STEPANČIĆ (Zgb), Robert MARKOTIĆ (Meškov Brest), Igor KARAČIĆ (Vardar), Damir BATINOVIĆ (Metalurg), Josip VIDOVIĆ (Ljubuški).

Ostali  kandidati za rpr Hrvatske  imaju SP do 20 godina u BiH-a,od 14-28.07.2013.
Naša skupina  za prvi krug koja se igra u Ljubuškom,ima sastav od:Alžir,Njemačka,Švicarska,Nizozemska,Katar i Hrvatska.
Popis reprezentacije U 20 za SP u BiH-2013.;
Filip IVIĆ, Filip ČELIĆ, Stipe MANDALINIĆ (Zgb), Ante KALEB (Dubrava/CO ZGB), Luka PREZELJ, Luka CINDRIĆ(Klc), Teo ČORIĆ (Poreč), Marko BUVINIĆ (Poreč), Tim THOSS(Poreč), David MILIČEVIĆ (Poreč), Sandro OBRADOVIĆ ((Nexe), Matej Ašanin (Ademar Leon), Ivan BAČIĆ (Klc), Marko TEŽAK (Vidovec Bios), Leon ŠUŠNJA(Moslavina), Ante TOKIĆ (Medveščak), Filip Ćelić (Zgb), Mirko Herceg (Zrinski), Domagoj PAVLOVIĆ(Dubrava), Ivan HORVAT (Bjelovar), Mario VUGLAČ (Ballingen).

Iz  ovih podataka vidljivo koliko važnih utakmica se igra, od kojih  je Umag,domaćin i vjerujemo da će  uz postojeće uslove za vježbanje,pratiti i  veliki broj ljubitelja rukometa iz bliže i daljnje okoline  iz naše domovine i susjednih država.,koji će pokušati stvoriti pravu sportsku atmosferu,kao podrška našim reprezentacijama.

 
Autor: Juraj Radovčić
Članak je pregladan 1615 puta.

Komentirajte ovaj članak