18.BOŽIĆNI TURNIR U MINI-RUKOMETU

17.12.2012. g.

18.BOŽIĆNI TURNIR  U MINI-RUKOMETU

ŽRK Vinodol 2002. godište

Usprkos  lošeg vremena  uoči 18. Božićnog turnira  u mini rukometu, imali su  učesnike iz šireg područja  Hrvatske.. Učestvovalo je 18 momčadi dječaka i 14 momčadi djevojčica. Lista učesnika bila je sljedeća:
DJEČACI- Maksimir (ZGB) (2), Matulji (4), Viškovo (3), Kozala (2), Čavle (1), Buje (3), Opatija. (3 mom.)
DJEVOJČICE- Ivanić (3), Umag (2), Vinodol (1), Buje (2),, Zamet (1), Opatija.(3).

Vrijedno je zabilježiti dolazak mladih momčadim iz Ivanić Grada, Masimira (ZGB), kao i prvi nastup mladih rukometaša iz Čavla (Rijeka).Odigrano je 48 utakmica  u konkurenciji dječaka,a 39 utakmica kod djevojčica.Turnir je započeo u 10,30 sati,a završio u  17.00 sati.Nakon izjednačenih  i uzbudljivih utakmica  postignuti je  sljedeći poredak:

DJEČACI 2002.godište
1.Viškovo
2.Matulji
3.Buje   
4.Maksimir Pastela
5.Opatija
6.Kozala              
                  
Najbolje petorke-2002
1.Mirko Jonić (Viškovo) - Najbolji igrač
2.Paolo Borši( Matulji) - Najbolji vratar
3.Lovro Madić (Viškovo)
4.David Antonini (Buje)   
5.Ante Novaković (Maksimir)

DJEČACI  2003.godište
1.Viškovo
2.Buje
3.Matulji 1
4.Maksimir Pastela
5.Opatija
6.Matulji 2
7.Čavle

Petorka-2003.
1.Rocco Smoković (Buje) - Najbolji igrač
2.Antonio Nihaci (Viškovo) - Najbolji vratar
3.Roko Jurić (Matulji)
4.Martin Tomšić (Maksimir)
5.Bruno Čobanković (Viškovo)

DJEČACI-2004.godište
1.Kozala
2.Buje
3.Matulji
4.Viškovo
5.Opatija

Petorka-2004.godište
1.Toni Živković (Kozala) - Najbolji igrač
2.Adrijan Milin Ungari (Buje) - Najbolji vratar
3.David Mikulčić (Matulji)
4.Stipe Babić (Kozala)
5.Antonio Malenjak (Viškovo)

DJEVOJČICE-2002.god.
1.Vinodol
2.Zamet   
3.Umag
4.Ivanić
5.Opatija
6.Buje

Petorka turnira-2002.
1.Dilja Leka j(Vinodol) - Najbolja igračica
2.Laura Jurišović (Zamet) - Najbolja vratarka
3.Arijana Babić (Zamet)
4.Monika Pratljačić (Umag)
5.Lea Polić (Vinodol)


DJEVOJČICE-2003.god.   
                        
1.Umag                  
2.Opatija                 
3.Ivanić                 
4.Matulji                

Petorka turnira-2003.           
1.Luana Zdrinščak (Opatija) - Najbolja igračica
2.Laura Alesio (Umag) - Najbolja vratarka
3.Barbara Belić (Ivanić)
4.Ella Jeličić (Umag)
5.Ines Milinović (Opatija)

DJEVOJČICE-2004.god.
1.Buje
2.Opatija
3.Matulji
4.Ivanić

Petorka turnira-2004.godište.

1.Marika Božić (Buje) - Najbolja igračica
2.Lara Viskić (Opatija) - Najbolja vratarka
3.Karla Kuhar (Opatija)
4.Lara Crevatin (Buje)
5.Dorotea Babić (Matulji)

Zanimljivost  ovoga turnira je da su  učesnici u slobodno vrijeme koristili  ledenu površinu umjetnog  klizališta, za  upoznavanje  sa elementima ove  sportsko zabavne discipline. Na završetku turnira  izvršeno je uobičajeno proglašavanje rezultata i podjela nagrada.
Između 13 klubova  vrijedno je zabilježiti  broj momčadi  po pojedinim  mjestima: Matulji 6, Opatija 6, Buje 5, Ivanić 3, Viškovo 3, Kozala 2, Čavle 1 i Zamet 1 momčad.Nadajmo se da  će se uskoro  koristiti  sportske dvorane u Opatiji i Matuljama.
Pohvale svim učesnicima,a ujedno i požrtvovnim organizatorima,uz pozdrav  za ponovni sastanak na 19.Božićnom turniru-2013.godine.

 
Autor: Juraj Radovčić
Članak je pregladan 1488 puta.

Komentirajte ovaj članak